Září je měsícem bio!

Víte, v čem se liší biopotraviny od jejich běžných variant? Obecně jsou spojovány s čistě přírodním původem, ekologickou čistotou a zdravým životním stylem. Často po nich proto sáhnou lidé, kteří chtějí žít zdravě a zároveň být šetrní k přírodě.

 

Září je měsícem bio!

Sdílejte na

10. září 2018 06:36

Sdílejte na

Září jako Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství slavíme letos již po čtrnácté, a proto vám chceme v následujícím článku přiblížit, proč a jak si některé potraviny označení bio zasloužily. Biovýrobky musí splňovat legislativou dané požadavky na kvalitu půdy, prostředí, kvalitu hnojení nebo třeba skladování. Biozemědělci musí navíc pravidelně podstupovat kontroly a své značení si znovu obnovovat.

Co přesně je třeba dodržovat?

V produkci biopotravin rostlinného původu se nesmí používat chemické herbicidy ani pesticidy. U živočišné produkce se zase dbá na přirozená krmiva i život zvířat v souladu s přírodou a s co nejmenším množstvím stresu.

Zvířata proto například nejsou trvale ustájena. Většinu času naopak pobíhají volně na pastvinách. Některá plemena dokonce nocují venku i v tuhé zimě. Finální potraviny se potom opět zpracovávají co nejšetrněji, a to pouze ze základních surovin v biokvalitě. Navíc jen za použití přírodních barviv a přísad.

Biopotraviny se vyznačují například větším množstvím antioxidantů v ovoci nebo příznivějším složením mléka a mléčných výrobků. V bioovoci a biozelenině se vyskytuje také více karotenoidů, a to o 20 až 50 %.

Bio není jen zelenina

Poctivě a v biokvalitě se dají vyrábět třeba i klobásy, trvanlivé salámy nebo nápoje. U takových výrobků je ale třeba zamyslet se nad množstvím zkonzumovaných potravin a celkovým životním stylem.

 

Žádné luštění etiket

Že nevíte, jak biopotraviny poznáte přímo v obchodech? Vždy budou mít na sobě speciální logo listu z hvězdiček na zeleném obdélníku – toto je označení platné po celé Evropské unii.

Naše řada potravin Nature’s Promise Bio splňuje veškeré stanovené požadavky – za kvalitu vám proto ručíme. Zároveň si můžete vybrat biopotraviny složené z takových surovin, které patří do zdravého jídelníčku a zároveň jsou velice chutné, ať už je to kvalitní plnotučné mléko, špaldová mouka, červená čočka, nebo sezamový olej.

V biokvalitě navíc nabízíme například i pomazánky z řady Veggie, které jsou oblíbené nejen mezi vegetariány a vegany.

A pokud hledáte inspiraci k jejich využití, určitě si prohlédněte naše recepty. Je z čeho vybírat!

10. září 2018 06:36

Sdílejte na
Komentáře