Jak na podzimní únavu?

Jak na podzimní únavu?

A je to tady. Léto nám skončilo a s ním dlouhé slunné dny, brouzdání bosou nohou po ranní trávě, koupání ve slané i sladké vodě, baštění čerstvých ředkviček, meruněk či švestek, venkovní posezení s přáteli pod pergolou se sklenkou vína, ve které se láme zapadající letní slunce. Je to tak, máme tady podzim.

Co to ale znamená pro naše tělesné schránky?

Padá na nás z toho deka, tak nějak se cítíme pošmourně, nevesele, unaveně. Není tolik pohybu a paradoxně ani odpočinku. Tělu mohou chybět vitaminy, minerály a další potřebné látky. Jen na to, aby se na podzim a v zimě tělo zahřívalo na potřebnou teplotu, musí vynakládat spoustu energie. Náš motor jede na plné obrátky. I proto je v tomto období obzvlášť důležité, jaké palivo tělu dodáme, tedy co jíme a pijeme.

Nahrazovat letní čerstvé potraviny takovými, které nejsou dostatečně kvalitní, nemají přírodní základ a obsahují nevhodné látky, by bylo obzvlášť pošetilé. Naopak, je třeba se více obracet k přírodním bio potravinám, takovým, které obsahují suroviny pěstované v ekologickém zemědělství, a tedy co nejryzejší, bez přídatných látek. Mnoho takových výrobků nabízí naše značka Nature’s Promise z Alberta. Atyto potraviny podzimnímu času svědčí.

Důležitá kapitola jsou tekutiny. Kdo by do sebe lil litry pití, když je mu venku vlastně zima, sportování na slunci nehrozí, a tím pádem ani pořádně propocené tričko. Ale z důvodů, o kterých jsme mluvili, naše tělo vlastně pracuje na plné obrátky, tudíž potřebuje i dostatek tekutin.

Nature’s Promise má v nabídce limonády z pomalu drceného ovoce, do kterých nepřidáváme emulgátory, éčka ani žádná umělá aromata či barviva. Není to sice malina utržená z keře, ale i tak v naší limonádě „Malina, pitahaya a máta“ maliny jsou a s nimi i jejich dobréa prospěšné látky.

Doporučujeme naši půllitrovou limonádu (nebo i smoothie) nalít do džbánu, přidat šťávu vymačkanou z exotického ovoce, například z bio citronu Nature’s Promise, poté dolít vodou a přidat například snítku meduňky či máty. Když budete mít takový nápoj v práci nebo i doma po ruce, nejenže doplní tekutiny, ale s nimi i vitaminy, kterých můžete mít v zimě nedostatek.

V nabídce Nature’s Promise máme i výrobky, které vám pomohou nahradit třeba nedostatek vitaminu D, jejž jsme v létě přijímali ze slunce. Jsou to třeba bio vajíčka nebo i mléčné výrobky. Vitamin D totiž přispívá k normální funkci imunitního systému, k udržení normální činnosti svalů, kostí a zubů a tím to zdaleka nekončí.

Na podzim potřebujeme energii. Tělo se méně pohybuje, méně spaluje tuky. Čili NE tučným a mastným jídlům. Ty zrádné tuky mají tendenci se v našem těle usazovat obzvlášť v období, kdy máme méně pohybu. Známe to, že! Naše nabídka veggie pokrmů Nature’s Promise z Alberta se pro to hodí.

Třeba hummus v několika variantách anebo široká nabídka luštěnin. Čočka nakyselo s vejcem je určitě vhodné jídlo pro podzimní oběd. Anebo silná polévka. Vezměte si naši bio cibuli, osmažte jako základ a vařte s čočkou, hrstkou ovesných vloček, majoránkou, několika stroužky česneků (ano, i bio česnek je v nabídce Nature’s Promise) a nakonec s rozklepnutým vajíčkem.

Cítíte už tu vůni a sílu?

Přejeme vám zdravý podzim, tělo plné elánu a dobrou chuť při jedení výrobků se zelenými lístky na obalu.CLOSE
CLOSE