V čem se liší bio výrobky od klasických výrobků?

V čem se liší bio výrobky od klasických výrobků?

Bio výrobky. Pro některé jsou synonymem zdravého životního stylu, pro jiné představují pouze marketingový tah obchodníků. Každým rokem však roste jejich spotřeba. Klíčovým atributem v jejich případě je vždy kvalita.

Výzkumů, které se zabývají rozdílem mezi bio výrobky a těmi klasickými bylo, je a bude publikováno nespočet. Zkoumají nejen kvalitu a původ potravin, ale také chuť a složení. Díky tomu víme, co skutečně jíme, a máme na to i důkazy v podobě certifikátů. Například pravé české a certifikované biopotraviny můžeme na obalech výrobků poznat díky grafickému znaku bio s podpisem „Produkt ekologického zemědělství“, tzv. biozebře. Biologo EU pro ekologické zemědělství zase označuje certifikované bioprodukty vyráběné v Evropské unii. Bio potraviny jsou vlastně jakékoliv potraviny, které běžně konzumujeme, jen neobsahují žádné zbytečné přidané látky, ochucovadla, konzervanty a jiné nadbytečnosti, navíc mají svou nezaměnitelnou pravou chuť.

Označení bio jako marketingový tah?

Pokud v obchodě sáhneme po výrobku s označením bio, dostaneme kvalitu, která je pro naše tělo prospěšnější než běžná potravina, navíc k tomu přičtěme ekologický efekt, kdy se vědomě přikloníme od konvenčního zemědělství k tomu trvale udržitelnému. To je právě společným znakem těchto potravin. Ekologické zemědělství lze definovat jako hospodaření s pozitivním vztahem nejen k zemědělské půdě, rostlinám, zvířatům, ale celkově k přírodě. Ekologické zemědělství totiž nevyužívá žádná umělá hnojiva, chemické přípravky, umělé látky či chemické postřiky. Vše roste přirozeně s použitím přírodních hnojiv.

Ptáte se, proč se vůbec tedy začalo chemicky ošetřovat a uměle hnojit? Odpověď je jednoduchá. Důvodem byla a je stále se zvyšující poptávka. Pak už jen masivní rozvoj zemědělství způsobil oslabení půdy. No a na to, aby půda byla více produktivní, zemědělci často používají pesticidy, herbicidy, fungicidy a další možné podpůrné látky. Nejen tyto, ale i ostatní látky, které jsou při pěstování a chovu zvířat používány, se nám navíc v reziduích dostávají do těla.

Naštěstí ekologických farem v České republice přibývá každým rokem. Například za posledních 10 let se jejich počet ztrojnásobil. Napomáhá tomu samozřejmě i poptávka po těchto potravinách. Například lze pořídit v bio kvalitě mléčné výrobky, zeleninu, ovoce, obiloviny či masné výrobky. Vyznačují se zejména lepší chutí a samozřejmě vysokou, nefalšovanou kvalitou. Pro mnohé konzumenty je při nákupu důležité vědět i to, že zvířata byla chována ve vhodných podmínkách a zacházelo se s nimi ohleduplně. To jsou samozřejmě také faktory, které jsou velice odlišné oproti masivnímu chovu.

Když se třeba podíváme na Nature’s Promise bio mléko, obsahuje oproti konvenčnímu mléku méně škodlivých tuků, a naopak více pro tělo prospěšných mastných kyselin, vyšší koncentraci základních minerálních látek a antioxidantů a větší obsah jódu. A takovýchto výhod mají bio výrobky nespočet. Proto až příště půjdete na nákup, zkuste sami odhalit rozdíl v bio výrobcích oproti těm klasickým. V prodejnách Albert jich najdete skutečně mnoho.