BIO lze žít jednoduše každý den

BIO lze žít jednoduše každý den

BIO. Asi není člověka, který by toto označení neslyšel nebo nezpozoroval přibývající výrobky v regálech s tímto označením. V každém však vyvolává něco jiného.

Samozřejmě lze zde citovat odbornou literaturu, která tento pojem definuje. Cílem tohoto článku však není přepsat definici použitím jiných slov, ale podívat se na BIO s ohledem na každodenní život nejen rodiny, ale hlavně jedince, který stojí denně před několika rozhodnutími. A to nejen v oblečení, zdravém jídle, lidech, ale také ve způsobu života. A je jedno, jestli je vegan, vegetarián, nebo se chce obklopovat přírodními výrobky.

Možná je přemíra informací, které jsou v posledních letech k dispozici, někdy trochu ochromující, až zmatečná.  Vytrácí se prostor pro vlastní názor a ze všech těch pojmů, směrů, diet a restrikcí jde hlava kolem. A přitom my toužíme po jednoduchosti. A v tom BIO spočívá.

Jde o volbu jedince. Volbu v potravinách, oblečení, způsobu stravování, ale třeba i dopravy. BIO se totiž dotýká hned několika oblastí našeho každodenního života. A právě v těchto svých denních rozhodnutích máme možnost zvolit jednoduchost. Pokud volíme BIO v potravinách, navrací nás k ryzím, pravým chutím. Žádné zbytečnosti. Žádná nepotřebná aditiva, která jen rozptylují naše chuťové buňky. Ulehčí nám to tedy nejen nakupování a přemýšlení, co vše je ještě třeba k dochucení, ale také nás odmění zdravá potravina.

A jaké jsou tedy výhody BIO výrobků?

Za velkou přednost BIO výrobků lze považovat fakt, že volíme cestu šetrnější k přírodě, zvířatům, sobě, a hlavně budoucím generacím. A to myslím za pokus stojí. Ač je téma ekologie pro každého z nás na jiném stupni důležitosti, nelze ho zcela ignorovat. Proto se zkusme vydat cestou, kdy své kroky zvažujeme, a mějme na paměti možnost volby pravosti a jednoduchosti.

Najít nejbližší prodejnu