Jak si užít letní radovánky a nepřibrat

Jak si užít letní radovánky a nepřibrat

„Být fit do plavek“, jako by znělo heslo pro tuto fázi roku. V letních měsících ale všude číhá mnoho ne zrovna zdravých nástrah. Ty mohou stávající snažení vesměs smazat. Jak jim odolat? Jednoduše.

Je pravda, že nejen v letních měsících je třeba mít na paměti své zdraví a to, co jíme. Pokud se občas nad příjmem potravy jen trochu zamyslíme a věnujeme mu svůj čas a péči, jsme na dobré cestě. A to nejen v tomto období. Základem úspěchu je totiž přemýšlet a chystat si jídlo z velké části sám. Pro mnohé je tento fakt nepřijatelný, až možná otravný, ale lepší radu pro vás nemáme.

Například pokud se chystáme na výlety, objevovat krásy nejen českých luhů a hájů, připravíme si s sebou občerstvení. Nebudeme se stravovat všelijak po bufetech. Základ by měl tvořit dostatek tekutin. Ideálně čisté vody bez sladké šťávy. Je možné do ní pro chuť přidat plátky citronu nebo nakrájené jahody, okurky, lístky máty. Výborným zdrojem tekutin a zároveň vitaminovou bombou bez přidaného cukru jsou naše Nature’s Promise smoothie, která stačí jen přihodit do batohu.

Ovoce a zelenina by měly být vždy součástí svačinové výbavy. Nakrájené chutnají mnohem lépe, proto den předem neleňte a nakrájejte si různé druhy do uzavíratelných misek. V malém pytlíčku si namixujte různé druhy oříšků. Výborným zdrojem bílkovin jsou vajíčka, která i dostatečně zasytí. Proto si 2–3 uvařte s sebou. K nim můžete přidat žitný chléb a nějakou oblíbenou, doma vyrobenou pomazánku – nebo sáhněte po těch z řady Veggie Nature’s Promise, které jsou stejně dobré jako od maminky.

Uvidíte, že čím více si budete stravu připravovat, tím více vás budou napadat další a další jídla, která si můžete přibalit na cesty. Třeba i na oblíbené hudební festivaly. Na těchto akcích je doopravdy mnoho lákadel. A proto jsme se rozhodli, že vám s nimi pomůžeme a na festivalech, jako jsou například známé Colours of Ostrava nebo United Islands of Prague, budeme s naším stánkem s vámi. Přijďte nás určitě pozdravit. No a pokud ani tak lákadlům neodoláte, pokuste se, aby kupované prohřešky netvořily základ vaší celodenní stravy.

Obezřetní bychom měli být i na oblíbených grilovacích akcích u přátel na zahradě. Maso je zajisté výborným zdrojem bílkovin a je tělu prospěšné, avšak přílohy už tak vhodné nejsou. Proto je dobré sáhnout raději po zelenině jako příloze. Zeleniny se můžeme kdykoliv přejíst. Pokud tak učiníme, nezbude nám alespoň tolik místa na dezert. Když však chuť na sladké po jídle naši mysl přemůže, je dobré si dát jen půlku obvyklé porce.

Pokud vám v domácnosti chybí misky, nádoby a různé dózy na přepravu připravených pokrmů, můžete se inspirovat ve věrnostním programu Albert, který je pro vás připraven právě k těmto příležitostem. Usnadní vám přepravu jídla, a navíc vás bude bavit svým nápaditým stylem.

Zkuste si pro jednou užít letní měsíce tak, abyste ty zbylé dny v roce nemuseli trávit trápením se s neoblíbenými dietami.

Najít nejbližší prodejnu