Plavková sezona se blíží. Jak ji přivítat s úsměvem?

Plavková sezona se blíží. Jak ji přivítat s úsměvem?

Není pochyb, že nejednoho z nás v tomto období napadá, že sezona odhalených částí těla se mílovými kroky blíží. No a že by to chtělo si po zimě trochu vylepšit obraz v zrcadle. Narážíme však na vůli, která si často pluje vlastní cestou. Co s tím?

Existuje nespočet odborné literatury, internetových videí a článků, jež radí, jak se udržet ve formě, jak získat postavu snů, jak vyzrát nad vlastní myslí, a další moudrosti, které vedou tak akorát ke zmatenosti. Zkusme to letos trochu jinak. Zábavněji a s lehkostí.

Asi každý z nás si pamatuje na bezstarostné období dětství. Dobu, kdy neřešil, zda nachodil 10 000 kroků za den, zda správně provedl strečink po běhu nebo spořádal odborníky nařízenou denní dávku vitaminů a minerálů, nestravoval se podle nejnovějších studií světových univerzit, a už vůbec se netrápil vzhledem svých stehen.

Do té doby se pojďme vrátit. Alespoň na jarní a letní měsíce. Dejme dietám a trápení se s postavou prázdniny. Vyzkoušejme nový přístup. Zaměřme se na zábavu. Pamatujete, jak jste byli rádi, když se v dětství něco dělo? Jak nejhorší bylo, když byla nuda a vy jste trčeli doma?

Proto se teď od jara zaměřme na plánování výletů do nepoznaných koutů republiky, zkusme oprášit kola ze sklepa, pohorky vytáhnout ze zadní části skříně a snažme se co nejvíce trávit čas venku s lidmi, které máme rádi, a poznávat nové. Dobrým pomocníkem jsou například stránky Klubu českých turistů nebo portál Kudy z nudy. To jen tak pro inspiraci.

Je prověřené, že pokud se zaměstnáme tím, co nás baví, nesledujeme čas, nehodnotíme, nepřemýšlíme a jednoduše si užíváme danou činnost. Jsme spokojeni. A o to nám jde. Věřte, že se vám odmění nejen vaše tělo, ale i mysl, které dopřejete volno.

Zkuste i do každodenních povinností začlenit pohyb a zábavu. Večer po práci se projděte domů. I když to máte daleko, zkuste vystoupit dříve a zbytek cesty dojít nebo se domluvte s kolegyní a jděte kousek cesty spolu. Chůze je ideálním pohybem, a ještě k tomu můžete probrat to, co v pracovní době nestihnete.

Seberte odvahu i k něčemu novému, třeba józe zdarma v parku nebo jiným sportovním aktivitám. Pokud si nevíte rady, projděte si webové stránky sportvokoli.cz. Zkusit můžete i nové recepty k večeři. Experimentovat v kuchyni můžete třeba díky receptům, které naleznete na našich stránkách. Jezte co nejvíce sezonního ovoce a zeleniny. Nejen, že jsou plné vitaminů, ale dokonce vám pomohou snížit váhu.

Jednoduše hlavně nesedět doma a nedávat lenosti zelenou! 😊