Odstartujte přicházející květen pohybem

Odstartujte přicházející květen pohybem

Květen je měsícem lásky a první máj je přece lásky čas. Ať už ho odstartujeme polibkem pod rozkvetlou třešní, vzdáme hold měsíci bez lepku, nebo překonáme své limity na tradičním Volkswagen Maratonu Praha, pojďme lásku prokázat svému tělu.

V neděli 5. 5. 2019 v 9 hodin ráno vyběhne v hlavním městě několik tisíc běžců, kteří doufají, že zdolají trasu dlouhou 42,195 km. Vytrvalost, pevná vůle, spousta energie, odhodlání, ale ani touha překonat sebe sama jim nesmí být cizí.

Pokud o běhání uvažujete a stále nechápete, co na něm všichni vidí tak výjimečného, máme pro vás jednu radu. Zkuste to. Dobré je vybrat si zpočátku pěkné počasí, příjemnou trasu přírodou a pak už si jen obléci sportovní oblečení, obout vhodnou obuv a vyběhnout. Doporučujeme ze začátku střídat chůzi s během, aby si tělo zvyklo. Alespoň 3× týdně zkuste na hodinu vyběhnout ven. Pocit poté bude skvělý. Budete na sebe pyšní.

Po čase zjistíte, že se nejen lepšíte, ale že si postupně vytváříte návyk na běh. A o to jde. Často se vám nebude chtít, často si v hlavě najdete nespočet výmluv, proč nejít. Překonejte je tím jedním důležitým důvodem, proč jít. A tím jste vy.

K běhu můžete v květnu využít dva státní svátky. Pokud zrovna odjíždíte na prodloužený víkend mimo město, přibalte si i sportovní věci a vyběhněte na dovolené. Poznáte tak okolí z jiného úhlu a budete mít nové zážitky.

A pokud zrovna nejste příznivci svižnějšího tempa, zkuste například pochod, a to rovnou ten vyhlášený: Praha–Prčice. Letos se koná v sobotu 18. 5. Vybrat si můžete z několika tras, vzdáleností, můžete jít sami nebo ve skupině.

Nemálo důležitou součástí sportu je vyvážená strava, která jde ruku v ruce s pohybem. Uvidíte, že si vaše tělo přirozeně bude žádat vyváženou stravu. Inspirovat vás mohou například naše zdravé a jednoduché recepty z produktů Nature’s Promise.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv výzvu, věřte, že bude jedním z vašich nejlepších životních rozhodnutí.CLOSE
CLOSE